Thy Kargo Takip

Dünya’da ki 132 ülkeye hizmet veren ve aynı zamanda en süratli gelişen hava yolu kargo firması olan THY Kargo, Türkiye’nin “Yükselen değeri” Türk Hava Yolları’na baplı olan ve 1933 senesinden itibaren havayolu kargo taşıma sektöründe hizmet vermektedir.

THY Kargo , Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin 2021 senesi verilerine göre pazar payını yüzde beşin üzerine çıkararak dünyada taşımacılık faaliyeti gösteren her 20 havayolu kargosundan birini taşıma başarısını göstererek  “Yılın En Hızlı Büyüyen Uluslararası Kargo Havayolu” ödülünü almıştır.

Bayrağımızı taşıyan ve Türk Hava Yolları’na ait olan 389 uçaklık filosu ile hizmet sunan THY Kargo’nun, dünya geneline baktığımızda 340 tan fazla hedefe hava kargo hizmeti sağladığını görüyoruz. Hava kargo trafiğinin birleşim noktası haline gelen İstanbul’u, dünyanın ticaret merkezi haline getirmeyi hedef alan THY Kargo çalışmalarına özgün ve gelişen teknoloji ile devam ediyor. Aynı zamanda, THY Kargo, 2025 senesine kadar dünyada ki en iyi 3 hava yolu kargo firmasından biri olmayı hedef ediniyor.

THY Kargo Teslimat Nasıl Yapılıyor ?

THY Kargo, Türkiye ve Türkiye dışına kargo hizmeti veren milli firmamız olarak şimdilik kapıya teslimat yapmıyor. Bu sebepten ötürü, kargolarınızı sizlere en yakın havalimanının kargo bölümüne teslim etmeniz gerekmektedir. Varış noktasında da en yakın havaalanından teslim alabiliyorsunuz.

THY Kargo, özel kargo uçaklarının dışında da yolcu uçakları ile kargo taşımacılığı yapmaktadır. Yaptığı seferlerin tümüne aynı zamanda kargo hizmeti de sunmaktadır.

THY Kargo Takibi Nasıl Yapılır ?

Bu sorunun cevabı oldukça basit. THY Kargo ile taşınmakta olan kargolarınızı çevrimiçi olarak takip edebiliyorsunuz. Bu işlemi yapmak için ihtiyacınız olan tek şey kargo takip numaranız. Kargonuzu dikkatle hazırladıktan sonra kargo yetkilisi size bir takip numarası ve AWB ( Air Way Bill ) numarası veriyor. AWB kodu, size verilen bir hava yolu faturasıdır. Bu numara da kargo takip kodu da tamamen rakamlardan oluşur. THY Kargo takip numaranız da aynı şekilde rakamlardan oluşan 8 basamaklı bir numaradır. Bu iki numarayı beraber kullandığınız takdirde kargo takibinizi yapabilirsiniz.

Web sitesinde Kargo Takip ekranında istenen numaraları girdikten sonra “Listele” butonuna tıklayıp paketiniz hakkında ki bilgilere ulaşabilirsiniz.

THY Kargo Özel Kargolar Nelerdir ?

THY Kargo, uzmanlık ve tecrübeleri ile, küçük kargolardan, canlı hayvanlara, erken bozulan ürünlerden yedek parça, çiçek, tekstil, değerli eşya ve elektronik ürünlere kadar birçok ürünü sizler için taşıyabilir. Bu kargoları şöyle sıralayabiliriz :

  • İlaç : THY Kargo ilaç kargolarınızı son derece güvenilir bir şekilde, ulaşması gereken zaman ve uygun ısılarda özenle taşıyor.
  • Bozulabilir Ürünler : Sebze / meyve, taze ya da dondurulmuş et ya da balık, yumurta, çiçek, süt ve süt ürünleri, çikolata gibi ürünleri 30 yıllık tecrübeleri ile müşterilerine taze bir şekilde ulaştırıyor.
  • Canlı Hayvan : Küçük dostlarımızı, CITES ve IATA kuralları doğrultusunda, sağlıklı bir ortamda konforları gözetilerek ve kullanılan özel ekipmanlar sayesinde gidecekleri yerlere huzurla teslim ediyorlar.
  • Tehlikeli Madde : IATA DGR sertifikasına sahip olan uzman kadro ve izole edilen özel depolama alanları ile, bu maddeler sorumluluk bilinci ile taşınıyor.
  • Değerli Eşyalar : Bu kargoları, yüksek güvenlik ile korunan ve özel konteynerler da sağlam kutularda koruyup, 24 saat kamera ile izlenen depolarda yakından takip ederek bizlere ulaştırıyor.
  • Hassas Gönderiler : Bu ürünler de, büyük bir özenle kamera gözetiminde bizlere ulaştırılıyor.
  • Cenaze : Saygı ve yüksek hassasiyet ile taşınan cenazeler en kısa sürede gerçekleştiriliyor. IATA kurallarına göre işlemler yapılır.

THY Kargo Müşteri Hizmetleri İletişim

Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası : 0850 333 0 777 numarası ile Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment